Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akademia Zdrowia - Przychodnia Medycyny Rodzinnej

Deklaracje / dokumenty

Warunkiem bezpłatnego (opłacanego przez NFZ), korzystania z podstawowej  opieki zdrowotnej jest złożenie deklaracji wyboru lekarza POZ (rodzinnego) oraz pielęgniarki POZ (środowiskowo- rodzinnej)i położnej POZ (środowiskowo- rodzinnej) . Prosimy skorzystać z załączonego czystych formularzy. Wystarczy je wydrukować oraz wypełnić zgodnie z załączoną instrukcją NFZ.

Deklaracja - Lekarz

Deklaracja - Położna

Deklaracja - Pielęgniarka

Oświadczenie

Jednym z wymogów nieodpłatnego korzystania ze świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej zgodnie z  kontraktem z NFZ jest konieczność posiadania wypełnionych dokumentów przez pacjenta. Dzięki temu można leczyć się u lekarza rodzinnego i pielęgniarek, a koszty z tym związane pokrywa z naszych składek Narodowy Fundusz Zdrowia.

W celeu zapewnienia  sprawnej obsługi najlepiej wypełnić te dokumenty już teraz, zanim będzie potrzebna nasza pomoc - skróci to formalności przed pierwszą wizytą. W pierwszej kolejności należy wypełnić deklarację.   

Pacjenci nieubezpieczeni mogą skorzystać z odpłatnych porad  lekarza rodzinnego ,pediatry  lub pielęgniarek w ośrodku zdrowia  wg  cennika usług. 

DOWÓD UBEZPIECZENIA

Zgodnie z obowiązującymi przepisami składając deklarację prosimy przedstawić aktualny dowód ubezpieczenia zdrowotnego. Również przy okazji kolejnych wizyt w przychodni  pacjent może zostać poproszony o jego przedstawienie. Dlatego prosimy zabierać go zawsze ze sobą wybierając się do nas z wizytą.

Zabierz ze sobą dowód osobisty

Od 1 stycznia 2013 roku, osoba ubezpieczona w NFZ może potwierdzić swoje prawo do świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie numeru PESEL za okazaniem dokumentu tożsamości: np. dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu, legitymacji uczniowskiej - w przypadku osoby, która nie ukończyła 18 r.ż..

Zabieraj dokument tożsamości na każdą wizytę, także wtedy, gdy idziesz do lekarza z dzieckiem... Więcej informacji znajdziesz w zakładce eWUŚ dla Pacjenta.

Szczegółowe informacje na temat dokumentów potwierdzających ubezpieczenie zdrowotne znajdują się na stronie Zachodniopomorskiego Odziału NFZ 

http://www.nfz-szczecin.pl/veush_informacje_ogolne.htm

Dostarczenie kompletu dokumentów

Wypełnione deklaracje wraz z dowodem ubezpieczenia zdrowotnego lub jego kopią prosimy  dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem członka rodziny/opiekuna . 

UWAGA!!! Prosimy pamiętać, żeby wypełnić wszystkie pola.

Za pacjenta niepełnoletniego deklaracje wypełniają  rodzice. Zwracamy uwagę by nie zapomnieć podpisać się.  Po sprawdzeniu poprawności kompletu dokumentów pacjent zostanie wpisany na listę pacjentów Akademii Zdrowia.

Deklaracja dla noworodka

Noworodki do 6 miesiąca życia, jeśli nie mają nadanego numeru ewidencyjnego PESEL, mogą być zgłaszane na listę lekarza/pielęgniarki/położnej POZ na odstawie dowodu ubezpieczenia rodzica lub opiekuna prawnego. Po ukończeniu przez dziecko 6 miesiąca życia system informatyczny NFZ, w wyniku dokonanej weryfikacji, zaznaczy deklarację dziecka jako nieaktywną. Dlatego po ukończeniu przez dziecko 6 miesiąca życia rodzic powinien złożyć ponowną deklarację, podając numer PESEL dziecka.

Pacjent ma prawo do wyboru podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) nie częściej niż trzy razy w roku. W przypadku kolejnej w roku kalendarzowym zmiany lekarza/ pielęgniarki/ położnej należy wnieść opłatę w wysokości 80 złotych. Opłatę należy uiścić na konto Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Opłaty nie pobiera się w przypadku: zmiany miejsca zamieszkania przez pacjenta

Przed pierwszą wizytą

Aby maksymalnie usprawnić i wykorzystać czas pierwszej wizyty, prosimy o wypełnienie wcześniej formularza upoważnienia innej osoby do uzyskania informacji o stanie zdrowia pacjenta, wglądu do kartoteki i wyników badań za życia i po śmierci. 

Prosimy uprzejmie by nie zapomnieć poinformować nas, jeśli pacjent posiada uprawnienia specjalne  (np. inwalidy wojennego, honorowego krwiodawcy itp.) w zaznaczonych miejscach!

Kontakt

Akademia Zdrowia Przychodnia Medycyny Rodzinnej S. C.

72-005 Przecław 58, Tel. 91 311 62 53

Jesteśmy tutaj